Hakkımızda

Değiştirmeye gelen spor dergisi sloganı ile çıktığımız bu yolculuk resmi olarak 1 Haziran’da ki ilk sayımızla başladı. Tabii 1 Haziran’a ulaşana dek bu işin perde arkasında birçok çalışmalar gerçekleşti, düşünüldü, vazgeçildi, ekip oluşturuldu, iş bölümü yapıldı ama esas hedef ayın 1’inde Deplase’nin ilk sayısını oluşturabilmekti. Nitekim uzun uğraşlar sonucu 1 Haziran’da İssuu platformunda röportajlarıyla, yazılarıyla, köşeleriyle dopdolu bir spor dergisi çıkarmanın kıvancını yaşadık. Aradan geçen kısa sürede Temmuz ayının ortasından itibaren Turkcell Dergilik platformuna katılımımız onaylandı. İlk aylardan itibaren geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmanın heyecanıyla yeni sayılara yelken açtık. Ağustos, Eylül, 130 sayfalık Ekim sayısı, Kasım derken 7. sayımızla 1 Aralık’ta yine okuyucularımızla buluştuk.

Arada geçen süre zarfında birbirinden değerli isimlerle röportaj yaptık, kimi sohbetleri, kimi ise kalemleri ile dergimizi onurlandırdı. Bunun yanında birçok genç yeteneğe de ev sahipliği yapmanın apayrı heyecanını yaşadık. Ne de olsa genç yetenekleri keşfedip izlemek işimizin bir parçasıydı; biz de bu konuda boş durmadık.

Yola çıkarken ki temel hedefimiz ismimizden de görev edindiğimiz ‘değiştirme’ tutkusuydu. Ülkemizde değişmesi belki en zor alanlardan birinde; spor alanında, hele ki spor okuyucusuna ulaşırken onlara değişikliği vaat etmek pek akıl karı bir iş olmasa da bizim heyecanımız, bizim gençliğimiz vardı. Sonuçta geldiğimiz noktada Turkcell Dergilik sayısından gelen her yeni bilgilendirmede sayıların artması da bizim bir şeyleri değiştirmeye başladığımızın ve doğru yolda yürüdüğümüzün kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Sözün özü, Deplase Dergi ekibi olarak elimizden geleni ve hatta daha fazlasını yaparak spor dünyasına bir nebze de olsa katkı vermeye devam edeceğiz.

İçinizdeki ‘’deplase’’ ruhun her daim canlı olması dileğiyle… Takipte kalın…